I dag kommer Vera og Ånund til oss på LilleRIKSEN og de har med seg en helt ny forestilling. Vi skal få et gløtt inn i den skogfinske kulturen, og den som skal guide oss gjennom det er den sagnomsuste Haltegutten. Velkommen til en ny premiere på en rå forestilling her hos oss på LilleRiksen. 

Ånund Meberg Myhren er en allsidig danser fra Oslo. Han har gått landslinja i folkemusikk på Vinstra, og etter det studert med både hardingfele, munnharpe og dans på timeplanen. Ånund er aktiv hallingdanser, og holder mange dansekurs rundt om i hele landet.   

Vera Sonne er en sanger og låtskriver fra Oslo. I sitt virke arbeider hun med tekstformidling, humor og improvisasjon innen mange ulike sjangre. Hun har sin utdanning fra Norges Musikkhøgskole med fokus på folkemusikk, improvisert musikk og låtskriving.